Site Rengi


Plastik Enjeksiyon Kalıpları

Anasayfa » Plastik Enjeksiyon Kalıpları

Plastik sektörü dünyada ve ülkemizde hızla gelişmiştir ve gelişmeye devam etmektedir. Teknolojik ilerlemenin vazgeçilmez bir unsuru bu gelişim ve değişimlere hızlı bir şekilde ayak uydurmak gerekliliğidir.

Yüksek teknolojili cihazlarımız ve tecrübemiz ile siz değerli müşterilerimize çözüm ortağı oluyoruz. Üretimde amacımız kalite ve yüksek verimdir.

Üretilmek istenen modelin 3 Boyutlu tasarımını gerçekleştiriyor ve ürünün en son teknoloji ile plastik enjeksiyon kalıplarını hazırlıyoruz.

Plastik ürünler enjeksiyon makinelerinde üretilebilmeleri için ürüne uygun bir enjeksiyon hacim kalıbı gerekmektedir.

Enjeksiyon hacim kalıpları boyutları ve istenilen özellikleri; ürünün boyutuna ve özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. Kısaca ürün değiştikçe kalıbın boyutları da değişmektedir.

Bu sebeplerden dolayı her kalıp herhangi bir enjeksiyon makinesine bağlanamaz. Enjeksiyon makinesinin parametre ayarlarına uygun olan hacim kalıbını seçmek gerekir.

Ürün imalatı ve Projeleriniz için mutlaka deneyimli ekibimizden Teklif Alın!

Enjeksiyon Makinesinin çalışma prensibi, erimiş plastiği kalıbın içine sıcak halde enjekte eder ve kalıp içinde sertleşmesini sağlar. Termoplastiklerde kovan içerisindeki malzeme dışarıdan uygulanan ısıyla (rezistansla) eritilir.

Kalıp içindeki soğuma (sertleşme), kalıbın içine açılmış soğutma kanalları ile olur. Bu kanallarda çoğunlukla su kullanılır ancak bazı durumlarda başka sıvılar da (yağ vb.) kullanılabilir.