Site Rengi


Optik Tarama

Anasayfa » Optik Tarama


3B Optik Tarama

Üreticinin bir parçayı uzun zamandır üretmemesi ve tekrar üretmek istemesi, orjinal dizaynın yetersiz dökümantasyona sahip olması, bir ürünün orjinal üreticisinin artık bulunmaması fakat müşterilerin bu ürüne ihtiyacının olması, ürünün orjinal dökümantasyonunun kaybolması veya hiç var olmamış olması, ürünün bazı kötü özelliklerinin yeniden tasarlanmasına ihtiyaç duyulması, ürünün uzun süreli kullanımına dayanarak ürüne ait iyi özelliklerin ölçülendirilmesi, rakip ürünün iyi ve kötü özelliklerinin analiz edilmesi, ürünün performansını ve özelliklerini geliştirmede sonuca götürecek yeni yolların keşfedilmesi, rakip ürünlerin anlaşılması ve daha iyi ürünlerin geliştirilmesinde rekabete dayalı kıyaslama metotlarının elde edilmesi, orjinal CAD modelinin değişikliklere ya da güncel üretim yöntemleri için yeterli olmaması, orjinal üretici firmanın parça sağlamada aşırı ücret talep etmesi, modası geçmiş parçaların ya da eski üretim işlemlerinin bugünkü ve daha ucuz teknolojilerle güncellenmesi gibi istek ve sorunlara geriye dönük mühendislik çözüm getirmektedir.
Tarama sistemleri ile ilgili parça taranır sayısal veriler elde edilmiş olur. Sayısal verilere Nokta bulutu denir. Nokta bulutu polygon mesh (Stl) dataya çevrilir.3 boyutlu sayısal veriler Stl dataya çevrildikten sonra cad model haline getirilmesi için hazır olur.                                                                                                                       Bizimle İletişime Geçin!

 Sayısallaştırma sistemleri çok küçük boyutlardaki parçaları dahi hassas bir şekilde yapabilmektedir.Optik tarama sistemlerinde parçanın üzerine ızgara şeklinde ışık hüzmesi gelir. Yapılan bu işlemler neticesinde çekilen pozlar bilgisayar ortamında birleştirilir.Nokta bulutu sayısal verileri stl data polygon mesh olarak çevrilir.

Optik tarama neticesinde verilen hizmetler
1-Polygon mesh (Stl) data olarak verilebilir.

2-Stl data üzerinden belirli aralıklarla Kesitler eğriler verilir.

3-Autosurface